שרותי אחסנה ופתרונות לוגיסטיים

פתרונות אחסון תכולה

פעמים רבות נדרשים אנשים פרטיים ועסקים לפתרונות אחסון, למשל עקב רילוקיישן לחו"ל, אי עמידה בתשלומי משכנתא או שכירות, מעבר לבית אבות או שינוי מיקום העסק. לכן, חשוב לדעת כי קיים פתרון יעיל למצבים אלו, באמצעות השכרת מחסנים ייעודים.

תכנון נכון של התכולה

על מנת להימנע מהוצאות ומהתרוצצויות מיותרות חשוב להכיר מראש את מהות וכמות התכולה המיועדת לאחסון. מיון וסינון קפדניים של הנחוץ באמת לשמירה לטווח ארוך או קצר יחסכו לכם זמן, אנרגיה וכסף, הכרוכים בהעברה חוזרת של חפצים למחסן. כמו כן, הגדרה מראש של היקף התכולה תאפשר לכם לשכור מחסן בגודל המתאים, וכך להימנע מהוצאות מיותרות על מחסן גדול מדי. במקרה ההפוך, השכרת מחסן קטן מדי תוביל לבסוף לחיפוש פתרונות אחסון נוספים או למעבר למחסן אחר. למי שאין בידו המשאבים או הפנאי לעסוק במיון תכולת הבית או העסק, מומלץ לפנות לחברות מקצועיות המתמחות בפינוי דירות. חברות אלו יסייעו בהליכי המיון, האריזה ושינוע התכולה אל המחסן המאפסן.

פתרונות אחסון תכולה

חשוב לדעת כי בשוק המקומי פועלות חברות רבות המציעות פתרונות אחסון עבור ציוד וריהוט ביתי או משרדי. חלקן מתמחות בתחום אחסון התכולה ואילו עבור אחרות מדובר בעיסוק נוסף וצדדי, כדוגמת חברות הובלה המשתמשות במחסניהן למטרה זו. בדרך כלל, חברות המתמחות באופן בלעדי בפתרונות אחסון מספקות את הפתרון המקצועי ביותר. לעומת זאת, חברות הובלה אמנם יספקו הצעת מחיר אטרקטיבית הכוללת את העברת התכולה, אך יש לבדוק את איכות מחסניהן. כמו כן, ישנן חברות תיווך המציעות פתרונות אחסון תכולה, אך לרוב אין ברשותן מחסנים משלהן. חברות אלו רק מתווכות בין הלקוחות למציעי השירות, ולכן מחיריהן גבוהים יותר על פי רוב מהאופציות הקודמות.

בחירה נכונה עבור אחסון התכולה

הבחירה בחברה מתאימה לאחסון התכולה תלויה מספר קריטריונים. ראשית, יש לבחור במחסן איכותי המספק תנאי אחסון אופטימאליים מבחינת עמידות, בידוד ואוורור, וכן מבחינת ארגונו ותחזוקתו. בנוסף, יש לבדוק כי המקום מוגן מפני מכרסמים, חרקים ומזיקים, ושהטמפרטורה השוררת בו מתאימה לחפצים שיאופסנו. לדוגמא, במבנה פח מגיעות הטמפרטורות בקיץ לעוצמה שאינה מתאימה לציוד ביתי או משרדי כמו רהיטים, דיסקים או מחשבים הרגישים לחום. מלבד זאת, איכות המחסן נעשית חשובה במיוחד כשמדובר בחפצים יקרי ערך, ובמקרה זה חשוב לוודא כי המקום גם מצויד בנעילה מתקדמת ומוגן באמצעי התראה ואזעקה. כמו כן, יש לבחור במחסן השוכן במקום נגיש ונוח הזמין להוצאת והכנסת חפצים. לבסוף, חשוב לבחון את עלויות ההשכרה בהשוואה למקומות אחרים בעלי מאפיינים דומים, ולוודא כי המקום מבוטח בפוליסה מתאימה.

פתרונות אחסון לכל טווח זמן

פתרונות אחסון תכולה מיועדים לקשת רחבה של לקוחות מהמגזר הפרטי והעסקי, המעוניינים לאחסן חפצים וריהוט לטווח קצר, בינוני וארוך. פתרונות לטווח הקצר נדרשים במצבים כגון תקופת הביניים שבין מעבר דירות, או בעת שיפוץ בית או משרד כשצריך לפנות חפצים. חשוב לדעת כי אופן התשלום עבור תקופות האחסון הקצרות משתנה בין החברות, ופעמים רבות מבוסס על חודש ראשון מלא ותשלום נוסף עבור כל שבוע השכרה. מאידך, פתרונות אחסון לטווח הארוך נדרשים למשל בעת מעבר לחו"ל או כשנוצר הצורך במרחב אחסון נוסף לעסק. במקרים אלו יש לשים דגש רב על איכות המחסן ויכולתו לשמור על החפצים המאופסנים מפני מפגעים כמו לחות, רטיבות או חלודה. התשלום עבור פתרונות אחסון לטווח הארוך הינו חודשי או מראש, כאשר במרבית המקרים תשלום מראש מוזיל את עלויות ההשכרה.