שרותי אחסנה ופתרונות לוגיסטיים

מחסנים לוגיסטיים להשכרה

בעשור האחרון גדל מאוד מספרם של חברות ועסקים המבקשים לשכור מחסנים לוגיסטיים לאחסון ציוד, תכולה, מלאי, חומרי גלם וסחורות. אחת הסיבות העיקריות להתגברות תופעה קשורה בהקלות המיסוי שמעניקה המדינה לאזורי תעשייה, במטרה לעודד ולתמוך בצמיחת המגזר. צעד זה גם הוביל לעלייה במספר החברות המציעות שירותי אחסון לוגיסטיים, להגברת התחרות בענף ולהפחתה משמעותית בעלויות השכרת המחסנים באזורי תעשייה. לכן, השכרת מחסנים בכלל ומחסנים לוגיסטיים בפרט נעשתה משתלמת יותר לעסקים, בעוד הוזלת עלויות האחסון מאפשרת להם להוזיל את מחירי הסחורות, כך שהציבור כולו נתרם מהמהלך.

המאפיינים של מחסן לוגיסטי

מחסנים לוגיסטיים הינם מבנים חזקים, מאובטחים, אטומים וגדולי מימדים, המאופיינים לרוב בחלל מורחב וגבוה ללא עמודים פנימיים, ומאובזרים בדלתות רחבות במיוחד וברמפות לפריקת והעמסת סחורות. מחסנים אלו מצוידים בהרבה מדפים גדולים, מרווחים וחזקים מפלדה, המתאימים לסוגים ולעומסים שונים של מוצרים, ואילו החלל שבין המדפים מאפשר שימוש בציוד העמסה כבד כמו מלגזות ומנופים. כמו כן, במטרה לשמור על הציוד והמוצרים המאופסנים, מחסנים לוגיסטיים מצוידים במערכות אזעקה וגלאים למניעת שריפות ופריצות, והינם מחוברים למוקד אבטחה הפועל עשרים וארבע שעות, שבעה ימים בשבוע בכל ימות השנה.

למי מיועדת השכרת מחסן לוגיסטי

השכרת מחסנים לוגיסטיים מקובלת מאוד במדינות מערביות, ובעשור האחרון מדובר בתחום מתפתח ומבוקש גם בשוק המקומי. יש לציין כי מחסן לוגיסטי מתאים במיוחד לעסקים המבקשים לאחסן כמויות גדולות של מוצרים, בעיקר כבדי משקל, הנדרשים לתנאי אחסון מתאימים לתקופות ממושכות. בתוך כך, מחסנים לוגיסטיים מתאימים לאחסון מגוון גדול של מוצרים לרבות סחורה מיובאת, מלאי העסק, חומרי גלם וסחורות. מהמחסן ניתן לשנע את הסחורה למקומות שונים בהתאם לצרכי העסק, כולל הפצתה ללקוחות או שליחתה והבאתה מהנמלים. בעת בחירת מחסן להשכרה חשוב לוודא כי מדובר במקום איכותי המתאים לסוג ולאופי הפריטים המיועדים לאחסון.

השכרת מחסנים לוגיסטיים מיוחדים

מלבד השכרת מחסנים לוגיסטיים רגילים קיימות גם אפשרויות להשכרת מחסנים ושטחי אחסון מיוחדים, החל בשטחים חיצוניים ופתוחים מקורים או ללא קירוי, וכלה בתאים אישיים ומאובטחים. כמו כן, קיימים מחסנים לוגיסטיים מיוחדים המתאימים לסחורות או לציוד בעלי צרכים ספציפיים, כדוגמת מחסני קירור למזון ותרופות, מחסנים לוגיסטיים לכלי רכב ועבודה, ומחסנים ייעודים לחומרים מסוכנים. חשוב לציין כי בכל סוג של מחסן יש לבדוק את העמידה בתקנים ובדרישות הבטיחות, ובוודאי כשמדובר במחסנים מיוחדים.

שירותים נלווים

חברות המשכירות מחסנים לוגיסטיים מספקות בדרך כלל גם שירותים נלווים המסייעים בייעול ההתנהלות. שירותים אלו מתמקדים בניהול, בקרה ופיקוח על מערך האספקה של העסק, וכוללים בין היתר קליטה, הפצה ושינוע של סחורות ומוצרים, וניהול שוטף של המלאי. יש לציין כי מלבד ניהול שרשרת האספקה, חברות המשכירות מחסנים לוגיסטיים מציעות גם אפשרויות להשכרת מנופים, משאיות, טנדרים, מכולות וסבלים.

בחירת מחסן לוגיסטי להשכרה

כאמור, בכל רחבי ישראל קיימים מחסנים לוגיסטיים להשכרה המתוחזקים ומנוהלים על ידי חברות שונות. חשוב לבחור בחברה אמינה ומומלצת המחזיקה במחסנים איכותיים ובטוחים, שהינם מתאימים לצרכי העסק הספציפיים מבחינת גודלם, אפשרויות ופתרונות האחסון, שירותים נלווים וכמובן המיקום. מבחינת מיקום, עדיף לבחור במחסן השוכן בקרבת העסק אלא אם כן מדובר בסחורה שאינה נדרשת לשימוש שוטף. מובן שגם עלויות השכרת המחסן מהוות מרכיב משמעותי בשיקולי הבחירה, אך יש לשים לב שמחיר השכרה זול אינו בא על חשבון איכות המחסן.

חשוב לדעת כי עלויות השכרת המחסנים יורדות באופן משמעותי ככל שמתרחקים מאזור המרכז. לבסוף, יש לעגן את השכירות בחוזה כתוב וחתום, המפרט את כל התחייבות החברה המשכירה כלפי השוכר וציודו.