• בנדור שרותי אחסנה
  • בנדור שרותי אחסנה
  • בנדור שרותי אחסנה
  • בנדור שרותי אחסנה
  • בנדור שרותי אחסנה
  • בנדור שרותי אחסנה
  • בנדור שרותי אחסנה

שרותי אחסנה ופתרונות לוגיסטיים

חדשות

כל ארגון המתפרנס ממכירת מוצרים זקוק למלאי, כמה מלאי ? שאלת מליון הדולר.
הארגון צריך מלאי התואם ככל האפשר את המכירה הבאה, אם יהיה לו פחות הרי שיפסיד מכירות, יהיה לו יותר, יממן מלאי... ועוד צרות של טריות ואופנה.

תארו לכם הוצאה של עיתון יומי שתהיה מדויקת לצריכה – חלומו הרטוב של המוציא לאור לא? העיתון של היום זה הדבר האחרון ..... שאפשר למכור מחר, ו....דגים ... כבר לא עוטפים בו.

בעסק קטן בו המוכר הוא המזמין, הוא מנהל את המלאי והמכירות, הוא המנהל והעובד גם יחד – לא צריך ניהול מתקדם, מה שיש זה מה שהוא עושה, הוא חי את המלאי והמכירות, הוא מחובר לשטח, סופג את המגמה והכיוון וזורם לשם, אם ייתפס בלי מלאי – זה לזמן קצר רק או שכלל לא היה תלוי בו, אם יישאר עם מלאי, זה בדרך כלל מעט ומחושב.

הקדמה

מנהלי מרלו"גים ומחסנים נאלצים להתמודד היום יותר מתמיד עם כמות נתונים הולכת וגוברת, עם עיבוד מידע רב יחד, עם דרישה לקיום סטנדרטים גבוהים בקשר לביצוע משימות ולניהול מלאי אמין נכון ואיכותי, כל זאת יחד עם צמצום הוצאות והתייעלות.

במוצרי הצריכה ובכלל הולך ומצטמצם הפער בין מחיר הקנייה למחיר המכירה, העולם נעשה "קטן זמין וקרוב" יותר, חברות נאלצות לצמצם את העלויות בכדי להמשיך ולהתמודד בשווקים משתנים ולעיתים חדשים עבורם, חלק גדול מצמצום וקיצוץ העלויות עובר דרך ההתייעלות, ההתייעלות חייבת לכלול שימוש בטכנולוגיה, באוטומציה ובניוד עובדים, כל אלה דורשים לא מעט ידע ותחכום.

ניהול המרלו"ג, המחסן והאחסנה בכלל, עברו שלבי פיתוח והתקדמו לא מעט במהלך השנים האחרונות, ניהול מלאי ארכאי כמעט של הסתמכות על זכרונו של המחסנאי, היכרותו עם מרכיבי המוצר, ניהול תעודות ידניות ועד למחסנים אוטומטיים כאלה ואחרים -  עבר דרך לא קצרה עד למקומו המכובד היום.

התהליך שעובר על חברות וארגונים, מחסנים ומרכזים לוגיסטיים הוא חלק בלתי נפרד המזרז קידום ושכלול שיטות התפעול במערכות הלוגיסטיות. הדרישה לבצוע מהיר ברמה גבוהה של מספר רב של מטלות ומידע אילץ את המפתחים לפתח תהליכי אחסנה וניהול בהתאם, הכל בכדי לתת מענה לדרישה הולכת וגוברת של משימות רבות ובזמן קצוב.

הכלים והשיטות העומדים לרשות מנהלי לוגיסטיקה ומרלו"גים הם רבים ומגוונים, השימוש בהם, התאמתם ופיתוחם בהתאמה לצרכי המערכת תורמים תרומה מכרעת להצלחת הארגון ולהגברת יכולותיו לעמוד בסטנדרטים בכלל ובתחרות בפרט. התחרות היא כמובן לא רק על מחיר, המחיר מעבר לעלות המוצר הוא גם נגזרת של המשאבים הדרושים להפעלת שרשרת האספקה על מרכיביה.

התייעלות והעלאת התפוקות, השימוש בטכנולוגיה מתקדמת, בשיטות ניהול מודרניות מעודכנות ומותאמות בשרשרת האספקה תורמות להצלחה הן בהפחתת העלויות והן בעמידה ובשיפור יכולת הארגון לעמוד בדרישות, הדבר כמובן תורם גם להעלאת איכות המוצר המוגמר.

מערכת המפעילה "פס ייצור" פחות יעיל תתקשה בדרך כלל להתמודד עם הפחתות מחיר, הפחתות מחיר אם יהיו – יהיו מין הסתם על חשבון מרכיבי שכר העבודה ו/או בהעמסת יותר משימות על פחות עובדים, תהליך לא יעיל דורש בדרך כלל יותר כוח אדם.

מאת שעיה כליף

sh

תכנון אחסון ובניית אסטרטגיות ליקוט

הקדמה
אופי התחרות בשווקים רבים, מביא למצב בו תכנון מוקדם של שרשרת האספקה נעשה מחויב, לקוחות דורשים את רמת השירות הגבוהה ביותר ובמחיר הנמוך ביותר.

תהליכי האחסון והליקוט הינם חלק מרכזי בשרשרת האספקה, מיצוי תהליכים אלו כמו כל שרשרת האספקה - דורש תכנון מוקדם.

ארגונים שואפים לספק את המוצרים והשירותים שלהם בצורה מהירה, זולה וטובה יותר, ועל ידי כך ליצור יתרון תחרותי, בכלל, הרגלי הצריכה ותהליכי הגלובליזציה אינם מותירים מקום לארגונים איטיים ו/או לא יעילים.

ליקוט הזמנות יעיל מהיר ומחושב הוא תוצר של תכנון מוקדם.
החל מתכנון המחסן, תכנון האחסנה, תכנון נתיב הליקוט, מיקום הפריטים בנתיב הליקוט ועד לשימוש בציוד המתאים למשימה, הכל מוכוון ומחושב בכדי לייעל ולמצות את יכולת הארגון לבצע משימותיו ועל ידי כך לייצר יתרון מול מתחריו, כמו כן בכדי לעמוד בסטנדרטים המתפתחים בתחום.

להצעת מחיר מלאו את הפרטים הבאים:

ליצירת קשר יש למלא לפחות שם וטלפון.
שם (*)
יש למלא שם ומשפחה.
טלפון (*)
יש למלא מספר טלפון
מייל (*)
יש למלא כתובת מייל.
נושא הפנייה
Invalid Input
תוכן ההודעה
(*) שדות חובה

פרטי התקשרות

הרימון 3 אזור התעשייה, אבן יהודה
טלפון:  09-7680333 שלוחה 2
מייל: galit@tevet.org.il